Konvent

XVIII. konvent Distriktu Česká republika & Slovenská republika Kiwanis International 10. - 12. 5. 2019 v Žilině.

Ve dnech 10. - 12. 5. 2019 se v Chateau Gbeľany uskutečnil XVIII. konvent Distriktu ČR a SR.

V pátek odpoledne si účastníci konventu prohlédli žilinské katakomby a město, večerní přátelské posezení v Irish pub klubu doprovázela místní lidová hudba.

Valné shromáždění delegátů v sobotu se konalo v historických prostorách Chateau Gbeĺany.

Jednání zahájily hymny ČR, SR a EU, následovalo projednávání plánů, činnosti a problémy klubů, týkající se členské základny. Delegáti pak schválili navrženého guvernéra J. Marhéfku na Kiwanis rok 2019 – 20, zvolili nového guvernéra pro rok 2020 – 21 -  L. Tomana; schválili rozpočet na příští období. Odpoledne se  pánové projeli a prohlídli nové limitované vozy Alfa Romeo, dámy si poslechly přednášku o líčení.

Na sobotním galavečeru byli oceněni nejlepší kiwaniéři. Za divizi Čechy  M. Straka z KC Tábor, za divizi Morava D. Dvorská  z KC Slovácko a za divizi Slovensko Peter Tvrdoň z KC Bratislava.  Kiwaniérem roku byl vyhlášen Ladislav Hrivko z KC Poprad. Taktéž jsme popřáli letošním jubilantům, kterým přišel zazpívat dětský folklórní soubor Bitarovček, poté přišlo na řadu krájení Kiwanis dortu. Vydražila se Kiwanis panenka dotvořená a podepsaná slovenskou sjezdovou lyžařkou Petrou Vlhovou. Žilinský klub vydražené peníze daruje obyvatelům  Dss Synnómia.

A potom už jenom zábava. Tancovali jsme do pozdních nočních hodin.